Halk Bankası’ndan Dövizden TL’ye Dönüşüm Müjdesi

Yatırım dendiğinde akla ilk olarak Dolar ya da altın geliyor. Ancak USD son zamanlarda ufak çaplı da olsa düşüşe geçti. Bu da büyük yatırımcıların günü zararla kapatmasına sebep oldu. Ancak Halkbank artık Dolardan kaybetme olayına son veriyor. Nasıl mı? Dövizden TL’ye dönüşüm mevduat hesabı ürünü ile.

USD dünya üzerinde hemen herkesin yatırım aracı olarak kullandığı bir değer. Özellikle ülkemizde Dolara yatırım yapmak ciddi bir alışkanlık. Ancak her zaman Doların seyri tahmin edilemeyebiliyor. Dolayısıyla bu durum ciddi kayıpları da beraberinde getiriyor. Halkbank bu tür kayıpları inmemek adına tarihi bir ürünü geliştirdi. Artık dövizden TL’ye dönüşüm mevduat hesabı ile kaybetmek tarihe karışıyor.

Yatırımcı Türk Lirası’na Yönlendiriliyor

Geçen yıl 6.50’lerde seyreden USD kuru bu yıl 5.70’lere kadar gerilemiş durumda. Yatırımcının reelde kaybı büyük. Anlık olarak döviz satışının yapılamıyor olması bu kaybı ikiye katlıyor. İşte bu noktada devreye Halkbank’ın dövizden TL’ye dönüşüm mevduat hesabı giriyor. Hem var olan döviz TL’ye çevriliyor, hem de mevduat faizi sağlanıyor. Bu sayede yatırımcı kişi TL’ye de yönlendirilmiş oluyor.

Halkbank zaten TL hesaplarına yüksek faiz vermesi ile bilinen bir kurum. Burada fark dövizden TL’ye dönen yatırımcılara daha fazla faiz verilmesi. Örneğin yatırımcı kişi mevduatının büyüklüğüne göre bu bankadan normal hesap faizine göre yüzde 0.95 ile yüzde 1.15 ek faiz alabilecek. Ancak bu hesabı kullanmanın 500 TL bir alt limiti bulunuyor.

Genel Müdür Osman Arslan Dövizden TL’ye Dönüşüm  Duyurdu

Yenilikçi bir banka olan Halkbank dövizden TL’ye dönüşüm mevduat hesabı sayesinde TL varlıklara ekstra değer kazandıracak ve yüzde 1’in üzerinde kar marjı verecek. Arslan konuya ilişkin son zamanlardaki ekonomik uygulamaların piyasayı güvenli kıldığına vurgu yaptı. Bu sayede TL’ye olan güvenin arttığını da söyledi.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan verdiği demeçte aynı zamanda Türk Lirasını destekleyecek ürünlere ihtiyaç duyulduğunu ve kendilerinin de böyle bir ürüne imza attıklarını söyledi. Bu ürünün kazançlı yatırımlar getireceğinin de altını çizdi. Bu üründen aynı zamanda Euro yatırımı yapan ve Euro hesabı olan kişiler de faydalanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir